В інтернеті та інших джерелах сьогодні багато інформації про імплантацію зубів, так що може здатися, що ми знаємо про неї все, що потрібно знати. На жаль, надлишок цієї інформації, а також маса недостовірної інформації породили різноманітні міфи та легенди про цю процедуру. Хтось вважає імплантати крихкими конструкціями і впевнений, що, насправді, нічого міцніше і надійніше знімних протезів не існує. Інші йдуть в протилежну крайність, заявляючи, що в інший спосіб, крім імплантації, не можна ніяк відновити зубний ряд. І те й інше не зовсім вірно.
Якщо говорити про ідеальний протез, то він повинен поєднувати в собі певний набір естетичних і функціональних параметрів, і дентальний імплантат на сьогодні є єдиною ортопедичною конструкцією, яка відповідає цим численним вимогам. Імплантат не просто закріплюється в ротовій порожнині за допомогою різних механізмів, він імплантується в кістку, тому фіксується надійно і назавжди. Заповнюючи собою те місце в яснах, де повинен бути зуб, імплантат перешкоджає убутку ясна, її атрофії. Навантаження, яку може витримати імплантат рівноцінна тій, яку витримує живий зуб. Ще однією перевагою, яку дає імплантат, є можливість зберегти природний контур ясна. Що стосується естетики, то виглядає коронка з опорою на імплантат точно так же, як справжній зуб.
Знімні протези (і бюгельні, і пластикові), на відміну від імплантатів, відчуваються в роті і доставляють власникові дискомфорт, до того ж адгезивні протези фіксуються не дуже надійно і можуть навіть випасти з рота. Звичайно ж, такі протези помітні, а жувати ними, наприклад, м’ясо, дуже незручно, особливо це стосується пластикових протезів. До плюсів пластикових протезів можна віднести тільки їх вартість, ціна на бюгельне ж протезування незначно відрізняється від ціни на імплантацію.
За допомогою мостовидних протезів вирішити проблему повної адентії теж наврядчи вдасться, їх естетика також поступається імплантації. Мостовидні ортопедичні конструкції встановлюють на зуби з одним, двома і трьома країнами, не враховуючи їх специфіку, через що протез не виконує свою функцію повноцінно, починає хитатися, під мостом утворюється простір, куди зі слиною потрапляють бактерії, що руйнують зуб під коронкою. Зуби починають гнити і руйнуватися під протезом, з’являється неприємний запах з рота і, врешті-решт, міст приходить в непридатність і теж ламається.